דפי צביעה חיות

כאן באתר שלי החלטתי להביא לכם דפי צביעה חיות, אבל רגע אחד לפני שאתם מדפיסים את הדפים המיוחדים שאספתי לכם, יש כמה דברים שכדאי שתדעו על דפי צביעה.

כבר יותר מפעם אחת כתבתי כאן בבלוג שלי, על כל היתרונות המיוחדים שיש לדפי צביעה, כמה זה חשוב לתת לילדים לעשות פעילות כזאת מיוחדת ואולי מהצד זה נראה כמו פעילות פשוטה, מאחורי דפי צביעה עומדת המון חשיבות ויש בזה המון דברים שישפרו את הילד.

כמה טיפים לצביעת דפי צביעה חיות

אז קודם כל, דפי צביעה של חיות זאת דרך נהדרת ללמד את הילדים על סוגי החיות שקיימים, ככה כל ילד ידע בדיוק איך נראית ג’ירפה עוד לפני שאתם רצים איתו לספארי, הוא ידע להבדיל בין כל סוגי החיות, הוא ידע בדיוק מי זאת הזברה, יכיר את הצבעים של החיות וכמובן תוכלו ככה ללמד את הילד על הקולות של כל חיה.

עברו עם הילד על סוגי החיות, כמו למשל חיות שהולכות על 4, או לעומת חיות על 2 (כן, יש כאלו, זה הקנגורו, יש לנו בנוסף גם את הפינגווין שהולך על שתי רגליים, קופים שמדי פעם הולכים על 2 אבל הם גם רוב הזמן על האגרופים). יש עוד חיות שנכחדו שאפשר להסביר עליהם, כמו למשל על הדינואזריים ותוכלו לעבור גם עם הילד על חיות שנמצאות במים, מול חיות יבשה וחיות שיכולות להיות גם במים וגם ביבשה כמו למשל התנין.

דפי צביעה של חיות זאת דרך נהדרת ללמד את הילדים על כל חיה ועל המשמעות שלה לבני האדם, כמו למשל הפרה שנותנת לנו חלב, ועל התרנגולת שנותנת לנו ביצים.

בנוסף לשימוש בחיות עם ילדים יש המון משמעות, לא סתם אנו רואים שילוב של חיות עם בני אדם בהרבה מאוד דברים, אפילו יש ממש דברים שלוקחים את זה צעד קדימה, כמו למשל רכיבה טיפולית על סוסים לילדים שנמצאים על הרצף, או ילדים שסובלים מבעיה של ביטחון עצמי הרכיבה הטיפולית על סוסים עוזרת להם.

בשנים האחרונות, יש גם הרבה מאוד גני ילדים שהתחילו לשלב פעילויות של בעלי חיים כחוגים בתוך הגן, אז אם אתם רוצים שהילד אחרי שראה חיה בגן וגם יצבע ציור של החיה הזאת אתם יכולים פשוט להדפיס את זה כאן באתר.

רעיונות לפעילות דפי צביעה חיות

יש לא מעט רעיונות לעבודה עם דפי צביעה של חיות, החלטתי להביא לכם כמה רעיונות ממש טובים שיעזרו לכם להעביר את הימים עם הילדים וגם לעשות פעילות עם ערך לימודי.

מכינים ספארי

כל מה שאתם צריכים לעשות, זה להדפיס כמה דפי צביעה יחד, בפורמט קצת קטן מאשר הפורמטים שיש כאן, לתת לילדים לצבוע את הדפים, ואחרי שהם צבעו את כל החיות פשוט מאוד לגזור את הצורה של כל חיה, אחרי זה לקחת עוד דף A4 אחד ריק, ועליו ניתן להדביק את כל החיות שהדפסתם וצבעתם.

ספר הג’ונגל

אין אחד שלא מכיר את הסיפור, אתם יכולים פשוט לקחת כמה דפי צביעה של חיות שהיו הכי קרובות למוגלי, כמו הדב (באלו) והנמר (בגירה) ופשוט מאוד להדפיס דף צביעה של מוגלי ולעשות קולאז’ עם הסיפור של ספר הג’ונגל וככה גם הילד ילמד להכיר עוד סיפור מיוחד שבו יש קרבה בין חיות ובני אדם.

החיבור הטבעי

לנו בני האדם יש חיבור טבעי חיות, משחר ההיסטוריה בני האדם חיו בשיתוף עם חיות, אם זה בעבר שאנו עדים לכך שבני האדם גידלו חיות משק, ועד להיום שאני מצליחים להגיע למצב שיש חיות כמו כלבים שמשים ככלבי נחייה, הסוסים היו עבור בני האדם חיות למסעות (הרכב של פעם) וחיות אשר היו חלק שעוזר לבני האדם בעוד הרבה מאוד מצבים.

אז קחו לכם זמן, בחרו את דפי הצביעה ואת החיה המועדפת על הילד שלכם, ותהנו מפעילות מיוחדת עם המון משמעות.