אתם בטח שואלים את עצמכם כמה דפי צביעה לתת לילד שלכם לצבוע, הרי אתם לא בטוחים אם יותר מידי דפי צביעה יכולים אולי לעשות לילד נזק.

אז בשביל לענות על השאלה הזאת יש רק דרך אחת, תנו לילד לצבוע כמה שהוא רוצה, אם יש ילד אחד שממש מתחבר לעבודות יצירה ורוצה לצבוע גם 10 דפים, זה בסדר אתם יכולים לתת לו לצבוע 10 דפים.

אבל אם אתם רואים ילד שבכל רגע שהוא יושב על הכסא וצובע זה הופך אותו ללא נינוח וזה מפריע לו, ואתם דורשים ממנו לשבת ולצבוע רק בגלל ששמעתם שזה משפר ריכוז, כדאי מאוד לתת לילד לעשות כמה שהוא יכול.

אל תחשבו שאם תיתנו לילד שלכם יותר דפי צביעה ביום שלמחרת הוא יקום ילד חדש ואחר ממה שהוא היה, הכי טוב זה שתלמדו לאהוב את הילד שלכם כמו שהוא, לחבק אותו על הדברים שהוא עושה, על כל הישג הכי קטן שלו לשמוח בשבילו ולהקשיב לו, לדעת לשמוע את מה שיש לו להגיד, לחבק ולתמוך.

הרבה מעבר לדפי צביעה הילד שלכם צריך את החום ואת האהבה שלכם.

אולי קצת גלשתי מהנושא, אבל כמות דפי צביעה שצריך לתת לילד באותו יום שהוא צבוע יכולה להיות גם חוברת שלמה שמכילה בתוכה בממוצע 25-30 עמודים של כל מיני דמויות או דברים שונים.

זה בסדר אם הילד שלכם יסיים את החוברת ביום אחד, כלומר במשך כמה שעות לא רצופות הוא ישב ויסיים חוברת צביעה שלמה.

מה המינימום של דפים שצריך לתת לילד לצבוע ?

אין מינימום של דפים, גם אם בחרתם דף צביעה והילד שלכם לא צבע את כל הדף זה בסדר, הוא יכול בהחלט להמשיך אותו בחלקים, כל המטרה של דפי הצביעה היא להעביר לילדים את הזמן בכמה שיותר הנאה, וזה גם עוד דרך להכניס לילד שיטות והרגשה מה זה לשבת ולהיות מרוכז.

כמו אימון למוח, בזמן שהילד מרוכז בציור והוא בשלב של סוג של מנוחה, שאלו הם גלי אלפא במוח, זה הופך את הילד שלכם להרבה יותר רגוע, כלומר זה גורם לתרגל את גלי האלפא של המוח.

כמו כל שריר בגוף ככה גם המוח שלנו, הוא צריך תמיד להיות בכושר ולהיות חד עד כמה שאפשר, לכן אם תאמנו את המוח של הילד באמצעות דפי צביעה שגם יגרמו להנאה וגם לשיפור הריכוז אתם עושים את הפעולה הנכונה.