1. למרות שהבאתי רק 10 עובדות, הנבחרת של דיסני מורכבת מ 11 נסיכות, יסמין הנסיכה שכולנו נחשפנו אליה באלאדין, רפונזל מפלונטר, בל הנסיכה מהיפה והחיה ועוד כמה נסיכות (שתסלחו לי שאני לא זוכר את כולן)
 2. אמנם הן הנסיכות שמובילות נכון להיום את הרשימה, אבל עד שתקראו את הפוסט הזה בטח דיסני יביאו עוד נסיכות חדשות, אבל אלזה ואנה הן שתי נסיכות חדשות ברשימה שבהחלט מצעידות את הנבחרת של הנסיכות בכבוד גדול. מהזיכרון שלי לא יודע אם אי פעם הייה באז כזה גדול על אחת הנסיכות של דיסני כמו אלזה ואנה, למרות שאז הדרים היו הרבה יותר פשוטים וצנועים, אבל בהחלט אלזה ואנה אלו הנסיכות הכי מפורסמות של דיסני.
 3. הגיל של הנסיכה הצעירה ביותר הוא 14 והיא לא אחרת מאשר שלגייה, למרות שכולם בטוחים שיסמין היא הצעירה ביותר (בת 15) מסתבר ששלגייה צעירה ממנה בשנה.
 4. לא כל הנסיכות ממשפחת אצולה, האמת שכמעט כולן הן משפחת אצולה, פרט לאחת והיא מולאן, כל שאר הנסיכות או נולדו למשפחת אצולה או התחתנו עם מישהו ממשפחת אצולה, ועוד פרט על מולאן לא הרבה יודעים אבל מדובר על אגדה סינית שמספרת על לוחמת חזקה מאוד שגם גברה על לא מעט גברים.
 5. בת הים הקטנה היא הנסיכה היחידה שהיא לא באמת בת אדם, אם עוד איכשהו אחת מהנסיכות של דיסני היא אנושית, אריאל (שזה השם של בת הים הקטנה) היא כבר ממש אגדה וגם לא אנושית.
  לגבי המחלוקת אם השם אריאל הוא שם של בן או של בת, שזה מה שקורה כאן הרבה בישראל שיש שמות לבנים ולבנות שחלוקים האם הם לבנים או לבנות, אני אישית חושב שאחרי הסרט של דיסני בהחלט השם הזה מיועד יותר לכיוון של נשים. (אבל אני לא שופט, זה שם מיוחד גם לבנים).
 6. יש גם סיפורים אמיתיים – הסיפור של פוקהונטס מבוסס על סיפור אמיתי, ובנינו אי אפשר לדעת מה עוד אמיתי ומה לא.
 7. פוקהונטס הסרט – למרות שבסרט פוקהונטס מוצגת בתור ילדה בת 18 בסיפור האמיתי שהתרחש בשנת 1607 היא הייתה צעירה הרבה יותר.
 8. כוכב על מדרכה – שלגייה היא הנסיכה היחידה שיש לה כוכב על המדרכה בהוליווד, לכל היתר עדיין אין, אבל בהחלט יש מקום במדרכה בהוליווד לעוד לא מעט נסיכות.
 9. חוזרים קצת לאלדין – הדמות של הנסיכה יסמיןף היא לא מקורית של דיסני, אבל אם תשתמשו בה לצורך מסחרי דיסני לא יהססו להגיד שיש כאן זכויות יוצרים, אלא יסמין מבוססת על דמות מותך סיפורי אלף לילה ולילה שזה אוסף של סיפורי עם ערביים מפורסמים מאוד.
 10. הלכה לישון ונהייתה כוכבת – היפיפה הנרדמת, היא הנסיכה שהצליחה לא מעט אבל בסרט יש לה פחות מ 20 דקות על המסך, וכל הטקסט שלה בסרט לא עולה על 20 שורות, כל זה לא מנע ממנה להיות מפורסמת מאוד מבין כל הנסיכות של דיסני.

אז לא משנה איזה נסיכה אתם מעדיפים, או מה אתם אוהבים יותר מבחינת הסיפורים, כאן באתר דפי צביעה תוכלו למצוא את כל הנסיכות המיוחדות ביותר שתוכלו לצבוע בכיף.

עמוד דפי צביעה נסיכות שכאן באתר תוכלו למצוא בו כל מה שרק תרצו, גם נסיכות עם חד קרן, נסיכות עם ארמון שבהחלט יכולים להיות פעילות מהנה.