חושבים שהגעתם לתקרת זכוכית עם כישורי הציור שלכם? באנו להוכיח לכם שאתם טועים בגדול ושתמיד יש עוד מה ללמוד. אם הפוטנציאל האמיתי שלכם רוצה לפרוץ החוצה והוא לא יודע איך -הנה כמה טיפים מעולים שיעזרו לכם לצייר ולצבוע ברמה גבוהה יותר.

בפוסט הזה החלטנו לאסוף את הטיפים שלדעתנו הכי חשובים בכל מה שקשור לאומנות וציור למתחילים – מדפי צביעה לילדים ועד לציורים דינמיים תלת מימדיים.

תעברו לציור בעיפרון

עבור כל אחד מאיתנו יש העדפה כזו או אחרת לכלי הציור ושיטת הציור – חלק מאיתנו יעדיפו ציור במריחה עם היד ואחרים אוהבים ציור עם מכחול על קנבס. ילדים לדוגמה, יעדיפו להשתמש בטושים או צבעי פנדה כדי לצבוע דפי צביעה, וציירים גדולים מעדיפים צבעי שמן. הדרך הטובה ביותר לעבוד על מוטוריקת הציור שלכם עם היד היא באמצעות ציור בעיפרון על דף רגיל – כך תוכלו לחזור למקורות ולשפר את התנועה והדיוק שלכם ולהבין איפה אתם טועים כשאתם משתמשים בכלים אחרים.

תתחילו לצייר דברים קטנים

עבור ציירים מתחילים מומלץ לקחת צעד אחורה במקום לקפוץ למים העמוקים. תמיד עדיף להתחיל מציורים פשוטים שלא דורשים חשיבה עמוקה מדי הפרטים ועל רקע הנוף או על הצללות מיוחדות. לדוגמה, אם אתם רוצים לצייר דמות כלשהי – עדיף לעשות את זה בצעדים קטנים וללמוד קודם כל איך לצייר פרצוף או איך לצייר שפתיים, כך תוכלו לעבוד כל פעם על צורה שונה וללמוד כל יום ציור חדש.

תשתמשו בדפי צביעה

טיפ מעולה שאתם בתור הורים יכולים ליישם עבור ילדיכם כדי לשפר את כישורי הציור שלהם, הוא שימוש בדפי צביעה וציורים שחור על גבי לבן. הפעילות הפשוטה הזאת של צביעת דפים עוזרים לילדים שלכם להשתפר במוטוריקה הבסיסית כאשר הם מתרכזים בצביעה בתוך הקווים, מה שאחר כך יכול לתרום להם המון כשהם יגדלו ויתחילו לצייר ציורים משלהם. אפשר להתחיל מדפי צביעה פשוטים כמו פרפרים, כלבים, עצים ועוד כל מיני דפים בסגנון  – מה שגם יתרום להם ערך מוסף של חינוך ולמידה על החי והצומח.